ברית מילה בשבת – מה עושים? איך עושים?

המוהל ציון שטרית(מוהל מומחה ומומלץ)

נקי. בטוח. שמח!

למה לבחור במוהל ציון שטרית לברית?

  • ברית מילה בטוחה ונקייה ללא רבב!
  • התינוק שלך מקבל טיפול ממוהל עם ידע כירורגי מקצועי.
  • תינוקך יצא בריא ומאושר, באחריות!
  • שירות וזמינות מעל ומעבר.
  • עשרות אלפי תינוקות בריאים והורים מאושרים.
לי רוזנטל
לי רוזנטל
Read More
"...את הברית ביצע במקצועיות ושמר על סטנדרטים גבוהים, וכאחות בטיפול נמרץ פגים מאוד התרשמתי מהמקצועיות והידע הרפואי הנרחב של המוהל. כמו כן הגיע אלינו לביתנו לאחר הברית לביקורת. כל שנותר לנו הוא להמליץ בחום בתודה והערכה רבה, עידן, לי ודניאל רוזנטל"
מתן שקד
מתן שקד
Read More
"הרב עשה ברית מילה לבן שלי.עשה אחלה עבודה. יסודי. זמין לשאלות, עם הרבה סבלנות."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
עדי כהן
עדי כהן
Read More
"תודה רבה !!! מוהל מאוד מקצועי בעל ותק במקצוע. עשה לנו טקס מרגש ומהיר. היה מאוד מקצועי וסבלני ממליצים בחום!!!"
רן יפרח
רן יפרח
Read More
"המוהל ציון שטרית ביצע ברית מילה לבן שלי. הוא הגיע במיוחד לביתינו שבערבה (בין היחידים שהיה מוכן להגיע לכאן), ועשה טקס מרגש וצנוע בדיוק כפי שביקשתי. המוהל שטרית עשה עבודה כל כך טובה שהילד לא ציץ. מעולם לא ראינו ברית כזו. מומלץ בחום."
אושרית קפארוב
אושרית קפארוב
Read More
"Огромная благодарность за проведение брит милы для нашего сына Даниэля . За внимание , теплоту , профессионализм и заботу . За подробное объяснение до и после брита переживающим и волнующимся родителям , за юмор с которым ушли волнения и переживания . Всего самого наилучшего от семьи Карповых и еще раз огромнейшее спасибо!"
מרינה גולדברג
מרינה גולדברג
Read More
"תודה רבה לרב ציון שטרית שעשה ברית לבן שלי .שירות מא'-ת' נתן מענה בכל רגע עשה את הברית בצורה מקצועית וסטרילית ביותר."
סיוון ישראלוב
סיוון ישראלוב
Read More
מוהל מקצועי סטרילי סבלני העביר את טקס הברית בצורה מדהימה!!! הגיע למחרת להוריד את התחבושות. תודה רבה על החוויה ועל הסבלנות! מומלץ בחום!!!
רחלי ביטון שושן
רחלי ביטון שושן
Read More
"מוהל מעולה ולפני הכל הוא אדם מיוחד במינו! היה המוהל של הבן שלי , התכונה הראשונה שניכרת ממנו זה האכפתיות! כל כך אחראי , עובד בצורה מאוד נקייה ומלא באנרגיות טובות! דרג לדבר איתנו יום ויומיים לפני הברית לוודא שהכל ברור ושהכל בסדר , בסיום הברית הסביר לי הכל כדי שאהיה מוכנה להתנהל באופן עצמאי עם המלאך הקטן שלי, יום למחרת גם הגיע עד אלינו לבית כדי לבדוק שהכל תקין ודאג להרגיע אותנו..."
ג'ני מויאל
ג'ני מויאל
Read More
"המון תודה לרב ציון על ברית מקצועית ואסתטית לבני תודה על אכפתיות וסבלנות ביום המיוחד שלנו נתת הסבר פרטני לטיפול בילד לאחר הברית ומענה בכל שאלה ממליצה בחום ואהבה לכל ההורים! שוב המון המון תודה!!!"
מקסים קפרוב
מקסים קפרוב
Read More
"רצינו לומר תודה על טקס ברית המילה לבננו דניאל. על היחס החם, מקצועיות ואנושיות, ההסברים המופרטים לפני ואחרי לזוג הורים חוששים ונרגשים, על חוש ההומור שהצליח להוריד את המתח וכמובן הזמינות והאכפתיות! יישר כח הרבה תודה והערכה, המשך עשייה מבורכת ובשורות טובות לך ולכל משפחתך."
אסתר אייל
אסתר אייל
Read More
"תודה על שירות מיוחד, הרב ציון הגיע אלינו למודיעין לברית של בני, ונתן את מלוא תשומת הלב והסביר לנו על כל מה שנעבור.. גם לאחר מכן נשאר זמין בנייד לכל שאלה או חשש שעלה בדרך.."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
Previous
Next

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
כאן לרשותכם...

ברית מילה בשבת

  • נולד לכם בן בשעה טובה והברית בשבת?
  • אינכם בטוחים מה עושים?
  • מחפשים מוהל מומחה עם קבלות לביצוע הברית?

מצוות המילה קובעת כי יש לקיים את טקס הברית כשמונה ימים לאחר הולדתו של בן זכר. מקרים בהם חל יום זה בשבת או בחג, מעוררים לעיתים שאלות הלכתיות ומעשיות הנוצרות בשל החשש לחילול היום הקדוש ופגיעה בטוהר הטקס.

קיום הברית ביום שכזה מצריך מעט יותר התארגנות מטקס ביום חול, מאחר ויש צורך לנסות ולמנוע חילול שבת, הן של האורחים והן של המוהל. במאמר זה נתייחס אל קיום ברית מילה בשבת, כשהכוונה היא גם ליום חג.

האם ניתן לדחות ברית מילה משבת ליום חול?

התשובה הכללית היא לא. ההלכה קובעת דבר מאוד ברור. מלבד מקרים בהם בריאות התינוק לקויה ומאלצת דחייה, יש לקיים את מצוות המילה כשמונה ימים לאחר הולדתו, גם כשיום זה חל בשבת. במידה ואכן נוצר צורך בדחיית הטקס מטעמים רפואיים, לא ייקבע מחדש ביום שבת, אלא ביום חול.

יש השגה נוספת. במידה ואין אפשרות אחרת למעט חילול שבת, ניתן הלכתית לדחות את הברית (ניתן לדבר על כך עם המוהל המומחה, שיודע לתת את התשובה הברורה).

מתי עושים ברית מילה ואיך מחשבים את יום הברית?

האפשרות לדחיית הטקס בשל החשש מחילול השבת מעלה שאלות ופרשנויות שונות. השאיפה בטקס הברית שחל בשבת היא שאף אחד מן האורחים לא יגיע עם רכב, יצלם במהלך הטקס, או יחלל את השבת בדרכים אחרות. גם המוהל נדרש לקיים את השבת כהלכתה ולכן עליו להגיע ברגל, דבר המקשה מעט על מציאת מוהל מתאים.

איסורים אלו מהווים אתגר עבור הורי התינוק, ובהתאם לכך הפרשנויות להלכה מנסות להציע פתרונות למצב בו ההורים חוששים שהאורחים יפגעו בקדושת הטקס.

איך בכל זאת עושים ברית מילה בשבת?

כמו שציינו, על פי ההלכה אם מתקיים טקס ברית המילה בשבת, על האורחים להגיע ברגל כמו גם המוהל. כאשר דנים באפשרות חילול השבת על ידי האורחים, פיתרון הביניים שנמצא על ידי פרשנים מסוימים הוא הסרת האחריות ההלכתית מהורי התינוק, במידה ורק בודדים מהאורחים עשו מעשה של חילול שבת.

יש פרשנים שאף יוסיפו ויקבעו כי במידה וההורים צופים חילול שבת המוני בטקס הברית, רשאים הם לדחותו ליום ראשון, זאת במצב של אין ברירה. אפשרות נוספת ומתקבלת על הדעת, הינה קיום טקס ברית מילה מצומצם ביום שבת.

טקס שכזה ייערך כהלכתו ובנוכחות אורחים אשר יוכלו להגיע בערב שישי, או ברגל. טקס נוסף וסמלי ניתן יהיה לקיים ביום חול לאחר מכן, בנוכחות מוזמנים נוספים.

בניגוד לאורחים, על המוהל להגיע לטקס ברית המילה בשבת, וההורים יצטרכו לבחור מוהל אשר יוכל להגיע ברגל, על כן ככל הנראה יהיה זה מוהל אשר מתגורר בקרבת ביתם.

ישנה אפשרות, כמו עם המוהל ציון שטרית לדוגמא, להלין את המוהל בסביבה קרובה שמאפשרת לו לשמור את השבת, וכך לזכות במוהל מומחה, שניסיונו מאפשר ברית ללא רבב. בין אם בשבת ובין אם ביום חול.

אפשר וצריך לקיים את ברית המילה בשבת

ההלכה אומרת דבר מאוד ברור, ומצוות המילה היא מצווה שאין לדחות. כיום פרשנים מסוימים אף מתירים את קיום הברית כשהיא גוררת חילול שבת, והעיקר שיתקיים הטקס במועד.

ובכל זאת, יש לשאוף כמה שיותר לשמור את יום השבת לקדשו, גם מצד המשפחה, שעליה לקיים את מצוות השבת, וגם מצד האורחים והמוהל.

הדרך הבטוחה ביותר לקבל את התשובה היא פשוט להתייעץ עם מוהל שיודע לאבחן את המקרה הפרטי של כל תינוק.

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
או בכדי לקבוע תאריך

הסמכות והמלצות נוספות

הסמכות

הסמכות

המוהל ציון שטרית - כ-35 שנות ניסיון בבריתות, מוהל מקצועי ומומחה בעל ידע כירורגי נרחב ומעשי. למעבר לדף ההסמכות לחצו כאן.

אמא עם עגלה

המלצות נוספות

עשרות מפורסמים, רופאים בכירים (כירורגים!), רבנים וגדולי תורה, אלפי משפחות - אינם טועים. קראו המלצות ועדויות על המוהל ציון שטרית.

פרטי יצירת קשר

  • 072-3386977
  • מוהל מומחה (היחיד בנגב) בעל ידע רפואי נרחב - מ.ר 416

תפריט האתר

Menu

מידע חשוב נוסף

לייעוץ והכוונה ניתן לפנות בכל עת.

אשמח לעמוד לעזרתכם בכל עניין הקשור לברית.

אני מבית את חשיבות המענה הטלפוני והזמינות גם לפני וגם אחרי הברית. אני דואג להיות זמין, להסביך ולתמוך בהליך המצווה

© כל הזכויות שמורות לאתר Brit4Good אין להשתמש או להעתיק תכנים ללא רשות מבעלי האתר

סגירת תפריט
WhatsApp chat