מתי עושים ברית מילה?

המוהל ציון שטרית(מוהל מומחה ומומלץ)

נקי. בטוח. שמח!

למה לבחור במוהל ציון שטרית לברית?

  • ברית מילה בטוחה ונקייה ללא רבב!
  • התינוק שלך מקבל טיפול ממוהל עם ידע כירורגי מקצועי.
  • תינוקך יצא בריא ומאושר, באחריות!
  • שירות וזמינות מעל ומעבר.
  • עשרות אלפי תינוקות בריאים והורים מאושרים.
לי רוזנטל
לי רוזנטל
Read More
"...את הברית ביצע במקצועיות ושמר על סטנדרטים גבוהים, וכאחות בטיפול נמרץ פגים מאוד התרשמתי מהמקצועיות והידע הרפואי הנרחב של המוהל. כמו כן הגיע אלינו לביתנו לאחר הברית לביקורת. כל שנותר לנו הוא להמליץ בחום בתודה והערכה רבה, עידן, לי ודניאל רוזנטל"
מתן שקד
מתן שקד
Read More
"הרב עשה ברית מילה לבן שלי.עשה אחלה עבודה. יסודי. זמין לשאלות, עם הרבה סבלנות."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
עדי כהן
עדי כהן
Read More
"תודה רבה !!! מוהל מאוד מקצועי בעל ותק במקצוע. עשה לנו טקס מרגש ומהיר. היה מאוד מקצועי וסבלני ממליצים בחום!!!"
רן יפרח
רן יפרח
Read More
"המוהל ציון שטרית ביצע ברית מילה לבן שלי. הוא הגיע במיוחד לביתינו שבערבה (בין היחידים שהיה מוכן להגיע לכאן), ועשה טקס מרגש וצנוע בדיוק כפי שביקשתי. המוהל שטרית עשה עבודה כל כך טובה שהילד לא ציץ. מעולם לא ראינו ברית כזו. מומלץ בחום."
אושרית קפארוב
אושרית קפארוב
Read More
"Огромная благодарность за проведение брит милы для нашего сына Даниэля . За внимание , теплоту , профессионализм и заботу . За подробное объяснение до и после брита переживающим и волнующимся родителям , за юмор с которым ушли волнения и переживания . Всего самого наилучшего от семьи Карповых и еще раз огромнейшее спасибо!"
מרינה גולדברג
מרינה גולדברג
Read More
"תודה רבה לרב ציון שטרית שעשה ברית לבן שלי .שירות מא'-ת' נתן מענה בכל רגע עשה את הברית בצורה מקצועית וסטרילית ביותר."
סיוון ישראלוב
סיוון ישראלוב
Read More
מוהל מקצועי סטרילי סבלני העביר את טקס הברית בצורה מדהימה!!! הגיע למחרת להוריד את התחבושות. תודה רבה על החוויה ועל הסבלנות! מומלץ בחום!!!
רחלי ביטון שושן
רחלי ביטון שושן
Read More
"מוהל מעולה ולפני הכל הוא אדם מיוחד במינו! היה המוהל של הבן שלי , התכונה הראשונה שניכרת ממנו זה האכפתיות! כל כך אחראי , עובד בצורה מאוד נקייה ומלא באנרגיות טובות! דרג לדבר איתנו יום ויומיים לפני הברית לוודא שהכל ברור ושהכל בסדר , בסיום הברית הסביר לי הכל כדי שאהיה מוכנה להתנהל באופן עצמאי עם המלאך הקטן שלי, יום למחרת גם הגיע עד אלינו לבית כדי לבדוק שהכל תקין ודאג להרגיע אותנו..."
ג'ני מויאל
ג'ני מויאל
Read More
"המון תודה לרב ציון על ברית מקצועית ואסתטית לבני תודה על אכפתיות וסבלנות ביום המיוחד שלנו נתת הסבר פרטני לטיפול בילד לאחר הברית ומענה בכל שאלה ממליצה בחום ואהבה לכל ההורים! שוב המון המון תודה!!!"
מקסים קפרוב
מקסים קפרוב
Read More
"רצינו לומר תודה על טקס ברית המילה לבננו דניאל. על היחס החם, מקצועיות ואנושיות, ההסברים המופרטים לפני ואחרי לזוג הורים חוששים ונרגשים, על חוש ההומור שהצליח להוריד את המתח וכמובן הזמינות והאכפתיות! יישר כח הרבה תודה והערכה, המשך עשייה מבורכת ובשורות טובות לך ולכל משפחתך."
אסתר אייל
אסתר אייל
Read More
"תודה על שירות מיוחד, הרב ציון הגיע אלינו למודיעין לברית של בני, ונתן את מלוא תשומת הלב והסביר לנו על כל מה שנעבור.. גם לאחר מכן נשאר זמין בנייד לכל שאלה או חשש שעלה בדרך.."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
Previous
Next

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
כאן לרשותכם...

ברית מילה היא מנהג עתיק יומין אשר מבצעים בכל תינוק הנולד לדת היהודית. מתי עושים ברית מילה?

בדרך כלל ברית המילה מתבצעת בגיל 8 ימים של הרך הנולד, אך יש יוצאים מן הכלל עקב סיבות מגוונות – לידה ביום שישי, בעיות בריאותיות לתינוק וכולי. תוכלו למצוא את כל התשובות בהמשך.

מתי מתחילה ספירת הימים

בהמשך לשאלה "מתי עושים ברית מילה" עולה השאלה מתי מתחילים לספור את הימים. רבים מתבלבלים בספירה ואינם בטוחים מתי בדיוק להתחיל לספור 8 ימים.

על פי היהדות היום מתחיל עם שקיעת החמה. לכן את הספירה מתחילים ביום הלידה עצמה והספירה כוללת גם את היום הברית.

לכן לדוגמא, אם התינוק נולד ביום ראשון הברית תתקיים ביום ראשון.

מתי עושים ברית במידה והתינוק מפתח צהבת?

צהבת היא תהליך פיזיולוגי תקין שברוב המקרים ערכו לא גבוה והאו אינו מצריך טיפול. אך במקרים חריגים בהם התינוק מפתח רמות גבוהות מאוד של צהבת הוא נשאר מאושפז בבית החולים ומקבל טיפול תחת מקורות אור.

מקורות האור עוזרים בהורדת ערכי הצהבת לערכים תקינים, לאחר השחרור מבית החולים ניתן לקבוע עם מוהל ולבצע את טקס ברית המילה.

מוהלים רבים יבקשו אישור רפואי על מנת להיות בטוחים שאינם גורמים נזק לתינוק ויש לספק להם את האישור הזה.

במקרים נדירים מאוד הצהבת עלולה להצביע על בעיה בכבד אשר גורמת לדימום בכל חתך שהגוף מקבל על כן יש לדחות את ביצוע הברית עד החלמת היילוד.

אז אם כן בשל בעיה רפואית – מתי עושים ברית על פי הדת? על פי הדת אין כל בעיה לדחות ברית מילה למועד מאוחר יותר. העיקר הבריאות.

מתי עושים ברית לתינוק שנולד ביום שישי

יצא כך שהתינוק נולד דווקא ביום שישי? לפי הספירה, זה אומר שהברית צריכה להתקיים בשישי.

אם הוא נולד בשבת, הברית אמורה להיות בשבת.

אבל שבת היא יום קודש ליהודים, אז איך זה מסתדר?

בגדול על פי הרבנים השונים, ברית מילה ניתן לקיים גם בשבת וגם ביום כיפור למעט מקרים יוצאי דופן כגון ניתוח קיסרי, בעיות רפואיות של התינוק, תינוק שנולד לגיורת אשר תהליכי הגיור שלה טרם הושלמו וכמובן במידה ויש חשש שברית המילה תגרום לחילול שבת על ידי האורחים המוזמנים.

אם קיים מקרה הכולל אחד מאלו יש לדחות את הברית ולא לעשותה בשבת. יש להתייעץ באופן אישי ופרטני עם מוהל מומחה או עם רב על מנת לקבל את התמונה המלאה לגבי האירוע הפרטי שלכם.

האם יש לנהוג באופן שונה בעת ביצוע ברית מילה בשבת?

אין כל מסמך רשמי והוראה מפורשת על איך לנהוג בשבת בעת קיום ברית מילה. הדרישה היחידה המפורשת מאנשי הדת היא שהאורחים שמגיעים לטקס ברית המילה לא יחללו שבת דהיינו לא ינהגו לאירוע אלא יגיעו לאירוע ברית המילה באופן רגלי.

מלבד זאת אין כל חובה נוספת וניתן לקיים את האירוע באופן המתאים לכם. חשוב לכבד ולקיים את הבקשה הזו עקב השתתפותו ההכרחית של המוהל שבחרתם לקיום טקס ברית המילה שהרי הוא אדם דתי בעצמו.

איך מתארגנים לברית ביום שישי?

אין כל שוני בין ברית ביום חול לברית ביום שישי או שבת מלבד העובדה שלא ניתן לחלל את השבת עקב קיום אירוע הברית. כלומר אורחים שמעוניינים להשתתף בטקס ברית המילה וגרים רחוק צריכים להגיע עם רכבם לפני כניסת השבת ולחזור לביתם רק אחרי שתצא השבת.

יש כמובן להכין את כל האוכל והכיבוד מראש על מנת שהכל יהיה מוכן ולא תעבדו בשבת.

האם ברית מילה היא תהליך הכואב לתינוק?

בגדול: כן. מדובר בחיתוך של חלק המחובר לגוף ועל כן יש בו עצבים ולכן הרך הנולד מרגיש כאב בוודאות. לגבי רמת הכאב אין לדעת בוודאות, זה עניין אינדיבידואלי. מה שבטוח הוא שרצוי מאוד להשתמש במשככי כאבים טרם ביצוע המילה.

ניתן לתת לתינוק תרופות אשר מומלצות על ידי רופאים או לחילופין מי סוכר בתמהיל מסוים שניתן על ידי מוהל או רופא. משככי הכאבים נמצאו כיעילים ובטוחים לתינוק על כן אין חשש להשתמש בהם.

>> קראו עוד על הכנות לקראת ברית המילה

דברים שחשוב לשים אליהם לב לאחר ביצוע ברית

חשוב לשים לב שאין דימום משמעותי וניגר ממקום החיתוך. במידה ומזהים דימום יש להגיע לבית חולים באופן מיידי. לתינוק אסור לאבד כמות גדולה של דם. יש לבדוק בתדירות גבוהה את מצב הקרישה.

כמו כן יש לשים לב אם התינוק נמצא באי שקט חריג, אם הוא מעלה חום, אם הפין שלו משנה את צבעו (בעיקר נהיה כחול) – כל הסימנים האלו גם כן מחייבים הגעה מיידית למיון בבית חולים ללא היסוס.

במידה ולאחר הורדת התחבושת נשארה חלק ממנה על אזור החיתוך יש להעזר ברופא מוסמך או במוהל שביצע את הברית על מנת להוריד אותה בזהירות מבלי לפגוע באזור הרגיש.

לחבוש או לא לחבוש?

יש גישות שונות לעניין חבישת הפין לאחר ברית מילה. ישנם מוהלים רבים אשר משתמשים בחבישה המסורתית ונותנים הוראות מדויקות איך לשמן שוב ושוב את התחבושת על מנת שלא תדבק לאזור החיתוך.

לעומתם אורולוגים רבים נמצאים בדעה כי אסור כלל וכלל לחבוש את אזור ברית המילה עקב אותו חשש של הידבקות התחבושת לאזור הרגיש. ישנה אבקה הידועה כעוצרת דימומים או מלקחיים מיוחדים שעוצרים את הדימום בהם משתמשים במקום חבישה.

אני נוהג לחבוש בעזרת טכניקה מסוימת של חבישה שאינה נדבקת ונותן לכם את ההנחיות הנחוצות בכדי להוריד את התחבושת. במידה ואפשרי (מבחינה גיאוגרפית) אגיע אליכם להסיר את התחבושת לאחר הברית, או אמליץ לכם להעזר בשירותי אחות שיכולה לעשות את זה ללא בעיה.

בכל מקרה, רוב הלקוחות שלי מסתדרים עם ההנחיות שלי מצוין ואינם נתקלים בבעיה לאחר חבישת הפין.

לסיכום

לא משנה מתי תתקיים הברית שלכם, אם בשבת, חג או אחרי שהתינוק שלכם בריא. איחולים לבריאות לתינוק ושהברית תתקיים כמתוכנן ביום השמיני בעזרת השם.

הדבר החשוב ביותר הוא שהברית תעבור בשלום. מוהל מומלץ ומומחה יוכל לגרום לכך לקרות. עכשיו אחרי שקראתם והחכמתם כל מה שעליכם לעשות הוא לחכות בסבלנות ליום הברית שיגיע במזל טוב ובשעה טובה במהרה בימינו.

את כל השאלות והדברים הנוספים שתרצו לדעת תוכלו לשאול אותי בשיחת טלפון אחת פשוטה. ממתין לפנייתכם עוד היום על מנת שתוכלו לשריין לעצמכם מוהל מומחה ומקצועי ליום חגכם.

תזכרו כי עם בריאות לא מתעסקים ולא חוסכים. העיקר שיעבור בשלום.

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
או בכדי לקבוע תאריך

הסמכות והמלצות נוספות

הסמכות

הסמכות

המוהל ציון שטרית - כ-35 שנות ניסיון בבריתות, מוהל מקצועי ומומחה בעל ידע כירורגי נרחב ומעשי. למעבר לדף ההסמכות לחצו כאן.

אמא עם עגלה

המלצות נוספות

עשרות מפורסמים, רופאים בכירים (כירורגים!), רבנים וגדולי תורה, אלפי משפחות - אינם טועים. קראו המלצות ועדויות על המוהל ציון שטרית.

פרטי יצירת קשר

  • 072-3386977
  • מוהל מומחה (היחיד בנגב) בעל ידע רפואי נרחב - מ.ר 416

תפריט האתר

Menu

מידע חשוב נוסף

לייעוץ והכוונה ניתן לפנות בכל עת.

אשמח לעמוד לעזרתכם בכל עניין הקשור לברית.

אני מבית את חשיבות המענה הטלפוני והזמינות גם לפני וגם אחרי הברית. אני דואג להיות זמין, להסביך ולתמוך בהליך המצווה

© כל הזכויות שמורות לאתר Brit4Good אין להשתמש או להעתיק תכנים ללא רשות מבעלי האתר

סגירת תפריט
WhatsApp chat