למה עושים ברית מילה

המוהל ציון שטרית(מוהל מומחה ומומלץ)

נקי. בטוח. שמח!

למה לבחור במוהל ציון שטרית לברית?

  • ברית מילה בטוחה ונקייה ללא רבב!
  • התינוק שלך מקבל טיפול ממוהל עם ידע כירורגי מקצועי.
  • תינוקך יצא בריא ומאושר, באחריות!
  • שירות וזמינות מעל ומעבר.
  • עשרות אלפי תינוקות בריאים והורים מאושרים.
לי רוזנטל
לי רוזנטל
Read More
"...את הברית ביצע במקצועיות ושמר על סטנדרטים גבוהים, וכאחות בטיפול נמרץ פגים מאוד התרשמתי מהמקצועיות והידע הרפואי הנרחב של המוהל. כמו כן הגיע אלינו לביתנו לאחר הברית לביקורת. כל שנותר לנו הוא להמליץ בחום בתודה והערכה רבה, עידן, לי ודניאל רוזנטל"
מתן שקד
מתן שקד
Read More
"הרב עשה ברית מילה לבן שלי.עשה אחלה עבודה. יסודי. זמין לשאלות, עם הרבה סבלנות."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
עדי כהן
עדי כהן
Read More
"תודה רבה !!! מוהל מאוד מקצועי בעל ותק במקצוע. עשה לנו טקס מרגש ומהיר. היה מאוד מקצועי וסבלני ממליצים בחום!!!"
רן יפרח
רן יפרח
Read More
"המוהל ציון שטרית ביצע ברית מילה לבן שלי. הוא הגיע במיוחד לביתינו שבערבה (בין היחידים שהיה מוכן להגיע לכאן), ועשה טקס מרגש וצנוע בדיוק כפי שביקשתי. המוהל שטרית עשה עבודה כל כך טובה שהילד לא ציץ. מעולם לא ראינו ברית כזו. מומלץ בחום."
אושרית קפארוב
אושרית קפארוב
Read More
"Огромная благодарность за проведение брит милы для нашего сына Даниэля . За внимание , теплоту , профессионализм и заботу . За подробное объяснение до и после брита переживающим и волнующимся родителям , за юмор с которым ушли волнения и переживания . Всего самого наилучшего от семьи Карповых и еще раз огромнейшее спасибо!"
מרינה גולדברג
מרינה גולדברג
Read More
"תודה רבה לרב ציון שטרית שעשה ברית לבן שלי .שירות מא'-ת' נתן מענה בכל רגע עשה את הברית בצורה מקצועית וסטרילית ביותר."
סיוון ישראלוב
סיוון ישראלוב
Read More
מוהל מקצועי סטרילי סבלני העביר את טקס הברית בצורה מדהימה!!! הגיע למחרת להוריד את התחבושות. תודה רבה על החוויה ועל הסבלנות! מומלץ בחום!!!
רחלי ביטון שושן
רחלי ביטון שושן
Read More
"מוהל מעולה ולפני הכל הוא אדם מיוחד במינו! היה המוהל של הבן שלי , התכונה הראשונה שניכרת ממנו זה האכפתיות! כל כך אחראי , עובד בצורה מאוד נקייה ומלא באנרגיות טובות! דרג לדבר איתנו יום ויומיים לפני הברית לוודא שהכל ברור ושהכל בסדר , בסיום הברית הסביר לי הכל כדי שאהיה מוכנה להתנהל באופן עצמאי עם המלאך הקטן שלי, יום למחרת גם הגיע עד אלינו לבית כדי לבדוק שהכל תקין ודאג להרגיע אותנו..."
ג'ני מויאל
ג'ני מויאל
Read More
"המון תודה לרב ציון על ברית מקצועית ואסתטית לבני תודה על אכפתיות וסבלנות ביום המיוחד שלנו נתת הסבר פרטני לטיפול בילד לאחר הברית ומענה בכל שאלה ממליצה בחום ואהבה לכל ההורים! שוב המון המון תודה!!!"
מקסים קפרוב
מקסים קפרוב
Read More
"רצינו לומר תודה על טקס ברית המילה לבננו דניאל. על היחס החם, מקצועיות ואנושיות, ההסברים המופרטים לפני ואחרי לזוג הורים חוששים ונרגשים, על חוש ההומור שהצליח להוריד את המתח וכמובן הזמינות והאכפתיות! יישר כח הרבה תודה והערכה, המשך עשייה מבורכת ובשורות טובות לך ולכל משפחתך."
אסתר אייל
אסתר אייל
Read More
"תודה על שירות מיוחד, הרב ציון הגיע אלינו למודיעין לברית של בני, ונתן את מלוא תשומת הלב והסביר לנו על כל מה שנעבור.. גם לאחר מכן נשאר זמין בנייד לכל שאלה או חשש שעלה בדרך.."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
Previous
Next

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
כאן לרשותכם...

ברית מילה היא מצווה גדולה וחשובה בדת היהודית. כמעט כל יהודי, בין אם הוא חילוני ובין אם הוא דתי מקיימים את המצווה הזו. כיום ישנה גם מגמה של אנשים אשר מחליטים לא לבצע כלל ברית מילה. חשוב לציין כי קיום טקס ברית המילה זוהי החלטה אישית של ההורים ואין בכך בהכרח על פי חוק, אך ישנם יתרונות רפואיים מובהקים בביצוע המילה.

מי מבצע את טקס ברית המילה?

כל הורה יכול בחור בין אם הוא מקיים את הטקס עם מוהל מוסמך, מוהל מומחה או עם רופא מוהל מוסמך. כל אחד מהם יודע לעשות את העבודה היטב. רוב הרופאים המוהלים גם מקיימים את הטקס על פי הדת ועל כן ניתן להרוויח פעמיים – גם טקס דתי על פי ההלכה וגם ביצוע החיתוך על ידי רופא מוסמך אשר מכיר את אנטומיית גוף האדם ורשאי להשתמש בחומרי הרדמה חוקיים ומותרים.

מה שכן, לא לכל המוהלים המומחים יש ידע רפואי בכירורגיה שמאפשר לבצע את הברית ברמה גבוהה יותר ממוהל רופא.

כל מה שנשאר להורה לעשות הוא לבדוק אם המוהל המומחה או הרופא מוהל שהם מעוניינים לשכור את שירותיו מופיעים ברשימה של משרד הבריאות כמוהלים מוסמכים. במידה ואותו מוהל אינו מופיע ברשימה היזהרו מלהזמין אותו למול את תינוקכם. אתם מסכנים בכך את חיי התינוק.

שאלות ותשובות נפוצות

חוץ מהתשובה לשאלה העיקרית, למה עושים ברית מילה, עולות שאלות רבות נוספות בקרב הורים טריים. ריכזנו עבורכם מספר שאלות ותשובות אשר אנו מרבים לשמוע:

  • אם היילוד מאובחן בצהבת ניתן לדחות את ביצוע טקס ברית המילה? אין כל בעיה עם דחיית הטקס. הכי חשוב שהתינוק יגיע בריא למעמד החושב הזה.
  • האם ניתן לשריין מוהל מראש עוד לפני לידת התינוק? זהו שיקול של ההורים. כמובן כי ניתן לשריין אך מובן שבעת ההריון אין לדעת בוודאות את יום הברית המדויק כמו שאין לצפות את יום הלידה הספציפי ולכן יש לקחת בחשבון שיכו להיות שדברים ישתנו. כמוהל אני מכיר מצבים אלו ומקבל אותם בחיבה רבה.
  • האם המוהל זמין לשאלות ופניות במידה ומזדקקים לו בשבת או בחג? כמובן שבמקרה של פיקוח נפש ובדחיפות המוהל יהיה זמין אליכם בכל שאלה.

למה עושים ברית מילה ביום השמיני?

ישנם מספר היבטים לביצוע הברית ביום השמיני. יש כמובן את ההיבט הדתי שמדבר על כך שעל הרך הנולד לעבור שבת אחת כהכנה רוחנית לפני שמלים אותו. כמו כן המספר שבע ביהדות מסמל את הטבע ואילו המספר שמונה מסמל את כל מה שמעבר לטבע אם כן ברית המילה עושה את הקישור הנפלא בין הנימול שמגיע מהטבע אל האלוקים שהוא נמצא מעל הטבע ויחד שניהם באים בברית על טבעית ואינסופית.

ישנה גם סיבה בריאותית שעונה לשאלה למה עושים ברית מילה דווקא ביום השמיני, והיא  – זהו היום בו מערכת הקרישה בגוף האדם מגיעה ליכולת המקסימלית שלה ביחס לכל שאר חיי האדם, ולכן זהו יום אופטימלי לביצוע ברית מילה.

זכות הבחירה בברית המילה

כיום מדברים רבות על זכות הבחירה. אם כן האם יש לתת זכות בחירה גם לתינוקות? האם זה בסדר שההורה מחליט לילד על ביצוע חיתוך של חלק מגופו מבלי לשאול אותו? זהו דיון פילוסופי מלא עומק ומשמעות. תוכלו למצוא היום הורים רבים שאינם מוכנים שילדם יבוא בברית אברהם אבינו בדיוק מהסיבה הזו של זכות הבחירה.

ברית מילה בעד ונגד – טור דעה

הם טוענים כי להם כהורים אין זכות לבצע כל חתך או הליך שאינו מחויב מבחינה רפואית על ילדם. מבחינתם כשהילד שלהם יגדל הוא יוכל להחליט בעצמו האם הוא רוצה לבצע ברית מילה או לא. לביצוע ברית מילה בגיל מאוחר יש מענה כיום והרבה רופאים מוסמכים שמבצעים ברית מילה במבוגרים כך שמהבחינה הזו אין כל בעיה.

השאלה היא יותר חברתית. האם הילד ירגיש שייך לקבוצת השווים שלו בהעדר ברית מילה כאשר הוא מוקף בקבוצה שלמה של ילדים נימולים. אין מסקנה חד משמעית בדבר. העניין כרוך בהרבה חשיבה ואמונה מסוימת בהשקפת עולם קצת אחרת.

קיבלתם תשובה?

אז בתקווה שקיבלתם תשובה למה עושים ברית מילה, אתם מוזמנים להמשיך בתהליך ולשאול שאלות נוספות באופן ישיר על ידי יצירת קשר במייל או בטלפון. אני אשמח לענות לכם באופן פרטי על כל שאלה. בסופו של יום, ההחלטה היא שלכם כהורים. באהבה ומזל טוב.

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
או בכדי לקבוע תאריך

הסמכות והמלצות נוספות

הסמכות

הסמכות

המוהל ציון שטרית - כ-35 שנות ניסיון בבריתות, מוהל מקצועי ומומחה בעל ידע כירורגי נרחב ומעשי. למעבר לדף ההסמכות לחצו כאן.

אמא עם עגלה

המלצות נוספות

עשרות מפורסמים, רופאים בכירים (כירורגים!), רבנים וגדולי תורה, אלפי משפחות - אינם טועים. קראו המלצות ועדויות על המוהל ציון שטרית.

פרטי יצירת קשר

  • 072-3386977
  • מוהל מומחה (היחיד בנגב) בעל ידע רפואי נרחב - מ.ר 416

תפריט האתר

Menu

מידע חשוב נוסף

לייעוץ והכוונה ניתן לפנות בכל עת.

אשמח לעמוד לעזרתכם בכל עניין הקשור לברית.

אני מבית את חשיבות המענה הטלפוני והזמינות גם לפני וגם אחרי הברית. אני דואג להיות זמין, להסביך ולתמוך בהליך המצווה

© כל הזכויות שמורות לאתר Brit4Good אין להשתמש או להעתיק תכנים ללא רשות מבעלי האתר

סגירת תפריט
WhatsApp chat