דחיית ברית המילה

המוהל ציון שטרית(מוהל מומחה ומומלץ)

נקי. בטוח. שמח!

למה לבחור במוהל ציון שטרית לברית?

  • ברית מילה בטוחה ונקייה ללא רבב!
  • התינוק שלך מקבל טיפול ממוהל עם ידע כירורגי מקצועי.
  • תינוקך יצא בריא ומאושר, באחריות!
  • שירות וזמינות מעל ומעבר.
  • עשרות אלפי תינוקות בריאים והורים מאושרים.
לי רוזנטל
לי רוזנטל
Read More
"...את הברית ביצע במקצועיות ושמר על סטנדרטים גבוהים, וכאחות בטיפול נמרץ פגים מאוד התרשמתי מהמקצועיות והידע הרפואי הנרחב של המוהל. כמו כן הגיע אלינו לביתנו לאחר הברית לביקורת. כל שנותר לנו הוא להמליץ בחום בתודה והערכה רבה, עידן, לי ודניאל רוזנטל"
מתן שקד
מתן שקד
Read More
"הרב עשה ברית מילה לבן שלי.עשה אחלה עבודה. יסודי. זמין לשאלות, עם הרבה סבלנות."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
עדי כהן
עדי כהן
Read More
"תודה רבה !!! מוהל מאוד מקצועי בעל ותק במקצוע. עשה לנו טקס מרגש ומהיר. היה מאוד מקצועי וסבלני ממליצים בחום!!!"
רן יפרח
רן יפרח
Read More
"המוהל ציון שטרית ביצע ברית מילה לבן שלי. הוא הגיע במיוחד לביתינו שבערבה (בין היחידים שהיה מוכן להגיע לכאן), ועשה טקס מרגש וצנוע בדיוק כפי שביקשתי. המוהל שטרית עשה עבודה כל כך טובה שהילד לא ציץ. מעולם לא ראינו ברית כזו. מומלץ בחום."
אושרית קפארוב
אושרית קפארוב
Read More
"Огромная благодарность за проведение брит милы для нашего сына Даниэля . За внимание , теплоту , профессионализм и заботу . За подробное объяснение до и после брита переживающим и волнующимся родителям , за юмор с которым ушли волнения и переживания . Всего самого наилучшего от семьи Карповых и еще раз огромнейшее спасибо!"
מרינה גולדברג
מרינה גולדברג
Read More
"תודה רבה לרב ציון שטרית שעשה ברית לבן שלי .שירות מא'-ת' נתן מענה בכל רגע עשה את הברית בצורה מקצועית וסטרילית ביותר."
סיוון ישראלוב
סיוון ישראלוב
Read More
מוהל מקצועי סטרילי סבלני העביר את טקס הברית בצורה מדהימה!!! הגיע למחרת להוריד את התחבושות. תודה רבה על החוויה ועל הסבלנות! מומלץ בחום!!!
רחלי ביטון שושן
רחלי ביטון שושן
Read More
"מוהל מעולה ולפני הכל הוא אדם מיוחד במינו! היה המוהל של הבן שלי , התכונה הראשונה שניכרת ממנו זה האכפתיות! כל כך אחראי , עובד בצורה מאוד נקייה ומלא באנרגיות טובות! דרג לדבר איתנו יום ויומיים לפני הברית לוודא שהכל ברור ושהכל בסדר , בסיום הברית הסביר לי הכל כדי שאהיה מוכנה להתנהל באופן עצמאי עם המלאך הקטן שלי, יום למחרת גם הגיע עד אלינו לבית כדי לבדוק שהכל תקין ודאג להרגיע אותנו..."
ג'ני מויאל
ג'ני מויאל
Read More
"המון תודה לרב ציון על ברית מקצועית ואסתטית לבני תודה על אכפתיות וסבלנות ביום המיוחד שלנו נתת הסבר פרטני לטיפול בילד לאחר הברית ומענה בכל שאלה ממליצה בחום ואהבה לכל ההורים! שוב המון המון תודה!!!"
מקסים קפרוב
מקסים קפרוב
Read More
"רצינו לומר תודה על טקס ברית המילה לבננו דניאל. על היחס החם, מקצועיות ואנושיות, ההסברים המופרטים לפני ואחרי לזוג הורים חוששים ונרגשים, על חוש ההומור שהצליח להוריד את המתח וכמובן הזמינות והאכפתיות! יישר כח הרבה תודה והערכה, המשך עשייה מבורכת ובשורות טובות לך ולכל משפחתך."
אסתר אייל
אסתר אייל
Read More
"תודה על שירות מיוחד, הרב ציון הגיע אלינו למודיעין לברית של בני, ונתן את מלוא תשומת הלב והסביר לנו על כל מה שנעבור.. גם לאחר מכן נשאר זמין בנייד לכל שאלה או חשש שעלה בדרך.."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
Previous
Next

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
כאן לרשותכם...

מתי דוחים ברית מילה?

  • מעוניינים להבין האם עליכם לדחות את ברית המילה?
  • אינכם יודעים את הסיבות לדחיית הברית?
  • מחכים לברית בקוצר רוח ומרגישים בלבול?

על פי המסורת היהודית, כשמונה ימים לאחר לידה של תינוק זכר, מצווה להסיר את העורלה מאיבר מינו, בטקס המכונה "ברית מילה".

כך ההלכה דורשת וכך קורה בפועל וברוב המקרים. אך לעיתים נדירות נוצר צורך בדחיית ברית המילה, מטעמים רפואיים הנוגעים לבריאות התינוק.

אלו הן הסיבות היחידות המתירות דחייה על פי ההלכה. כל מניע אחר, מטעמי נוחות או סיבות אישיות, אינו נחשב ברשימה הזו.

אז מתי צריך לדחות את הברית?

ישנם מספר מקרים רפואיים הנוגעים לבריאות התינוק ומצדיקים את דחיית ברית המילה למועד מאוחר יותר. המשותף לכולם הוא תפקוד בריאותי לקוי של גוף התינוק, דבר העלול להעמידו בסכנה בעת ביצוע ההליך הכירורגי.

>> מתי עושים ברית מילה? ומה עם תינוק שנולד ביום שישי?
>> ברית מילה – בעד ונגד

#1 – חום גבוה

מקרים בהם חום הגוף של התינוק גבוה מהרגיל, בסמיכות לברית המילה, מחייבים בדיקת רופא, כשרק לאחר הטיפול וההחלמה, ועדיף מספר ימים לאחר מכן, ניתן יהיה לבצע את ההליך. נוסף על כך, במידה והתינוק מטופל באנטיביוטיקה גם כן יש לדחות את הטקס עד אשר יסיים את הטיפול. משקל התינוק ומספר השבוע של ההיריון בו נולד מהווים גם הם שיקול מכריע, וההחלטה אם לקיים את הברית נתונה בידי המוהל המבצע את הליך המילה.

#2 – משקל נמוך מדי

לרוב, מתוך דאגה לשלום התינוק, תידחה ברית המילה במקרים בהם משקלו נמוך מדי, או שנולד בשבוע מוקדם יחסית של ההיריון וגופו חלש ופגיע. במקרים שכאלה תידחה הברית עד אשר יעלה התינוק במשקלו והמוהל יאשר את קיומה.

#3 – צהבת ילודים

צהבת המופיע אצל התינוק היא הסיבה הנפוצה ביותר שמטרידה את זוגות ההורים לפני ברית המילה. במקרים בהם לקה התינוק במחלה, יש לברר איזה סוג של צהבת יש לו, פיזיולוגית או פטולוגית, ורק לאחר בדיקות רפואיות ניתן יהיה לקבוע אם יוכל התינוק לעבור את ברית המילה או שיש לדחות אותה למועד אחר.

השלכות דחיית ברית המילה

מבחינה הלכתית, במידה והתאריך המקורי של הטקס חל ביום שבת או בחג, יש לקיים את ברית המילה בכל מקרה, גם במחיר של חילול השבת או החג, אלא אם בעיה רפואית מצדיקה את הדחייה. במקרה שכזה, לאחר שבריאותו של התינוק שבה להיות תקינה, ייקבע מחדש מועד הברית, אך לא ייקבע שוב בשבת או בחג, אלא ביום חול בלבד.

דחיית ברית מילה יכולה גם להשפיע על התינוק ועל אופי הטקס במידה וזו נמשכת מעבר לזמן סביר. כאשר התינוק גדל, ישנם סיכונים המתווספים להליך הכירורגי וגם ההחלמה עלולה להיות מורכבת יותר. במקרים מסוימים הדחייה תאלץ את התינוק לעבור את ההליך בחדר ניתוח ולא על ידי מוהל בטקס ביתי.

נסכם ונקבע כי את טקס ברית המילה ניתן וצריך לדחות רק במידה ובריאות התינוק בסכנה. יש להיוועץ הן עם המוהל והן עם רופא, זאת על מנת להבטיח את בריאותו של התינוק, גם במחיר של דחיית טקס הברית.

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
או בכדי לקבוע תאריך

הסמכות והמלצות נוספות

הסמכות

הסמכות

המוהל ציון שטרית - כ-35 שנות ניסיון בבריתות, מוהל מקצועי ומומחה בעל ידע כירורגי נרחב ומעשי. למעבר לדף ההסמכות לחצו כאן.

אמא עם עגלה

המלצות נוספות

עשרות מפורסמים, רופאים בכירים (כירורגים!), רבנים וגדולי תורה, אלפי משפחות - אינם טועים. קראו המלצות ועדויות על המוהל ציון שטרית.

פרטי יצירת קשר

  • 072-3386977
  • מוהל מומחה (היחיד בנגב) בעל ידע רפואי נרחב - מ.ר 416

תפריט האתר

Menu

מידע חשוב נוסף

לייעוץ והכוונה ניתן לפנות בכל עת.

אשמח לעמוד לעזרתכם בכל עניין הקשור לברית.

אני מבית את חשיבות המענה הטלפוני והזמינות גם לפני וגם אחרי הברית. אני דואג להיות זמין, להסביך ולתמוך בהליך המצווה

© כל הזכויות שמורות לאתר Brit4Good אין להשתמש או להעתיק תכנים ללא רשות מבעלי האתר

סגירת תפריט
WhatsApp chat