ברית מילה בעד ונגד – מה שחשוב לדעת

המוהל ציון שטרית(מוהל מומחה ומומלץ)

נקי. בטוח. שמח!

למה לבחור במוהל ציון שטרית לברית?

  • ברית מילה בטוחה ונקייה ללא רבב!
  • התינוק שלך מקבל טיפול ממוהל עם ידע כירורגי מקצועי.
  • תינוקך יצא בריא ומאושר, באחריות!
  • שירות וזמינות מעל ומעבר.
  • עשרות אלפי תינוקות בריאים והורים מאושרים.
לי רוזנטל
לי רוזנטל
Read More
"...את הברית ביצע במקצועיות ושמר על סטנדרטים גבוהים, וכאחות בטיפול נמרץ פגים מאוד התרשמתי מהמקצועיות והידע הרפואי הנרחב של המוהל. כמו כן הגיע אלינו לביתנו לאחר הברית לביקורת. כל שנותר לנו הוא להמליץ בחום בתודה והערכה רבה, עידן, לי ודניאל רוזנטל"
מתן שקד
מתן שקד
Read More
"הרב עשה ברית מילה לבן שלי.עשה אחלה עבודה. יסודי. זמין לשאלות, עם הרבה סבלנות."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
עדי כהן
עדי כהן
Read More
"תודה רבה !!! מוהל מאוד מקצועי בעל ותק במקצוע. עשה לנו טקס מרגש ומהיר. היה מאוד מקצועי וסבלני ממליצים בחום!!!"
רן יפרח
רן יפרח
Read More
"המוהל ציון שטרית ביצע ברית מילה לבן שלי. הוא הגיע במיוחד לביתינו שבערבה (בין היחידים שהיה מוכן להגיע לכאן), ועשה טקס מרגש וצנוע בדיוק כפי שביקשתי. המוהל שטרית עשה עבודה כל כך טובה שהילד לא ציץ. מעולם לא ראינו ברית כזו. מומלץ בחום."
אושרית קפארוב
אושרית קפארוב
Read More
"Огромная благодарность за проведение брит милы для нашего сына Даниэля . За внимание , теплоту , профессионализм и заботу . За подробное объяснение до и после брита переживающим и волнующимся родителям , за юмор с которым ушли волнения и переживания . Всего самого наилучшего от семьи Карповых и еще раз огромнейшее спасибо!"
מרינה גולדברג
מרינה גולדברג
Read More
"תודה רבה לרב ציון שטרית שעשה ברית לבן שלי .שירות מא'-ת' נתן מענה בכל רגע עשה את הברית בצורה מקצועית וסטרילית ביותר."
סיוון ישראלוב
סיוון ישראלוב
Read More
מוהל מקצועי סטרילי סבלני העביר את טקס הברית בצורה מדהימה!!! הגיע למחרת להוריד את התחבושות. תודה רבה על החוויה ועל הסבלנות! מומלץ בחום!!!
רחלי ביטון שושן
רחלי ביטון שושן
Read More
"מוהל מעולה ולפני הכל הוא אדם מיוחד במינו! היה המוהל של הבן שלי , התכונה הראשונה שניכרת ממנו זה האכפתיות! כל כך אחראי , עובד בצורה מאוד נקייה ומלא באנרגיות טובות! דרג לדבר איתנו יום ויומיים לפני הברית לוודא שהכל ברור ושהכל בסדר , בסיום הברית הסביר לי הכל כדי שאהיה מוכנה להתנהל באופן עצמאי עם המלאך הקטן שלי, יום למחרת גם הגיע עד אלינו לבית כדי לבדוק שהכל תקין ודאג להרגיע אותנו..."
ג'ני מויאל
ג'ני מויאל
Read More
"המון תודה לרב ציון על ברית מקצועית ואסתטית לבני תודה על אכפתיות וסבלנות ביום המיוחד שלנו נתת הסבר פרטני לטיפול בילד לאחר הברית ומענה בכל שאלה ממליצה בחום ואהבה לכל ההורים! שוב המון המון תודה!!!"
מקסים קפרוב
מקסים קפרוב
Read More
"רצינו לומר תודה על טקס ברית המילה לבננו דניאל. על היחס החם, מקצועיות ואנושיות, ההסברים המופרטים לפני ואחרי לזוג הורים חוששים ונרגשים, על חוש ההומור שהצליח להוריד את המתח וכמובן הזמינות והאכפתיות! יישר כח הרבה תודה והערכה, המשך עשייה מבורכת ובשורות טובות לך ולכל משפחתך."
אסתר אייל
אסתר אייל
Read More
"תודה על שירות מיוחד, הרב ציון הגיע אלינו למודיעין לברית של בני, ונתן את מלוא תשומת הלב והסביר לנו על כל מה שנעבור.. גם לאחר מכן נשאר זמין בנייד לכל שאלה או חשש שעלה בדרך.."
Ира Штульман
Ира Штульман
Read More
"Thanks a lot! Great conducted Brit Mila! Good attitude, professional, not one minus. I recommend everyone. Thanks again!"
Previous
Next

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
כאן לרשותכם...

במשך שנים רבות תהליך של ברית מילה נחשב טוב לבריאות ואנשים שאינם יהודים ביצעו לילדיהם גם כן ברית מילה ללא קשר לדת אלא כפרוצדורה רפואית טובה לבריאות. מי שטענו שהליך ברית המילה הוא בריא היו רופאים רבים ולכן ההשפעה על האנשים הייתה כה גדולה. אך האם באמת זוהי הטענה גם היום? ברית מילה בעד ונגד – דעה.

יתרונות מובהקים ומוכחים לדעות ברית מילה בעד ונגד

לברית המילה יש יתרונות אשר הוכחו ונבדקו באופן בריאותי. מחקרים רבים נעשו בנושא ומצאו יתרונות אשר מועילים לבריאות היילוד באופן חד משמעי. למרות כל היתרונות אין ברית המילה נחשבת תהליך שהרפואה מחייבת לעשות וכמו כן אין דעה נחרצת וחד משמעית בעניין של כל אנשי המדע והרפואה. אם כך אין תשובה שניתן לתת הורה אשר מתלבט ברית מילה בעד ונגד אך כן יש את הנושא ההלכתי שלגביו אין עוררין – בדת היהודית הרוב הגורף מבצע ברית מילה לילדיו והמניע הוא בדרך כלל מניע של דת והלכה ופחות מההיבט של היתרונות הרפואיים.

ברית מילה מפחיתה סיכוי למחלות

הדעה הרווחת כיום היא כי ביצוע ברית מילה מפחיתה סיכוי למחלות מין על אף הסיכונים הכרוכים בתהליך עצמו. כלומר שיש יתרון לביצוע תהליך המילה לטווח הארוך. הפרוצדורה של ברית מילה היא מעין ניתוח קטן אשר מבצעים בפין התינוק כאשר הוא בן שמונה ימים ועל אף הסכנה הכרוכה בדימומים, צלקות, עיוותים של הפין, צלקות וכדומה מומלץ לבצע את אותו הליך עקב מניעת מחלות עתידיות. מי שלוקח את ההחלטה בסופו של דבר הוא ההורה והוא צריך להיות מודע לכל הסיכונים.

>>מחפשת מוהל מומלץ לברית בנך? 30 שנות ניסיון ועשרות אלפי בריתות

ברית מילה מונעת את תופעת חלב העורלה (סמגמה)

חלב העורלה, הקרויה גם סמגמה זוהי הפרשה סמיכה ולחה אשר מצטברת מתחת לעורלת הפין. במידה ומבצעים ברית מילה מונעים את אותה הצטברות שומנית דבר אשר מונע זיהומים עתידיים באזור הפין. הצטברות שומנית זו מלווה בריח לא נעים והיא מצע משגשג להתרבות מהירה של חיידקים. כמו כן הצטברות רבה של סמגמה מגדילה את הסיכון לחלות בסרטן באזור העורלה והפין. חוסר היגיינה באזור הפין, במידה ומחליטים לא לבצע ברית מילה, גם כן מוביל לדלקות חוזרות באזור העורלה. אך אין גם כאן ראיה מוחלטת של ברית מילה בעד ונגד מכיוון שלחלב העורלה ישנם תפקידים בריאותיים חשובים שלשם כך היא קיימת כגון סיכוך אברי המין, הגנה על האזור שנמצא ליד שופכת השתן, יצירת לחות המונעת סדקים ויובש באזור הפין. כל הורה צריך לעשות עם עצמו את החושבים לפני ההחלטה הזו.

סוגיית העונג המיני

באשר לסוגיה זו לברית מילה בעד ונגד אין תשובה חד משמעית מעולם הרפואה.  ישנן מחלוקות רבות על הנושא ומחקרים רבים שבוצעו, מביאים תוצאות שונות בכל פעם. על כן אולי יש להניח כי זהו עניין אישי ולא כללי . מחקרים מסוימים הראו כי חיתוך העורלה מפחית את הרגישות התחושתית בפין משום שבאזור שחותכים יש קצוות של עצבים, אך מנגד נבדק ונמצא כי תהליך ברית המילה לא גורע מן התחושה בעת קיום יחסי מין. אם כן, לסיכומו של עניין העונג המיני, רוב הרופאים סבורים כיום כי מילה לא משפיעה על העונג המיני בשום צורה.

מה חושבות הנשים על כל העניין?

ניתן לחלק את דעת הנשים לגבי ברית מילה בעד ונגד לשתי סוגים. יש את הנשים אשר נמצאות בסטטוס של אמהות לתינוק רך שזה עתה נולד ויש את הנשים שמקיימות יחסים עם גברים נימולים או לא נימולים. באופן כללי לרוב השנים הבוגרות לא משנה אם נמצא איתן אדם אשר עבר ברית מילה. לאמהות אם כן חשוב שבתינוק שלהן יבוצע ההליך עקב היתרונות הבריאותיים ועל אחת כמה וכמה במידה והילד נולד למשפחה יהודית – אז חשוב תהליך ברית המילה ברוב המקרים, לא רק לאמא אלא למשפחה כולה. אז עכשיו נשאר לכם רק להחליט – ברית מילה בעד או נגד?

זריקת הרגעה

לפי הדת היהודית ישנה מחויבות למילת הילוד בגיל 8 ימים. יש לכך סיבות היסטוריות וזו מסורת עתיקת שנים שנמשכת עד היום. בשנים האחרונות ישנם ישראלים רבים שמחליטים לוותר על הטקס ובכך בעצם מפחיתים משמעותית את שימור המנהג. כדאי להבין שכמוהל התפקיד הוא לבצע את העבודה בצורה נכונה ונקיה וללא רבב. בין אם אתם בקבוצת ה"בעד" ובין אם בקבוצת ה"נגד" זכרו שלמנהג יש משמעות ואנו כיהודים מאמינים בכך שיש לשמור על המנהג המייצג הזה לעוד שנים רבות.

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים
או בכדי לקבוע תאריך

הסמכות והמלצות נוספות

הסמכות

הסמכות

המוהל ציון שטרית - כ-35 שנות ניסיון בבריתות, מוהל מקצועי ומומחה בעל ידע כירורגי נרחב ומעשי. למעבר לדף ההסמכות לחצו כאן.

אמא עם עגלה

המלצות נוספות

עשרות מפורסמים, רופאים בכירים (כירורגים!), רבנים וגדולי תורה, אלפי משפחות - אינם טועים. קראו המלצות ועדויות על המוהל ציון שטרית.

פרטי יצירת קשר

  • 072-3386977
  • מוהל מומחה (היחיד בנגב) בעל ידע רפואי נרחב - מ.ר 416

תפריט האתר

Menu

מידע חשוב נוסף

לייעוץ והכוונה ניתן לפנות בכל עת.

אשמח לעמוד לעזרתכם בכל עניין הקשור לברית.

אני מבית את חשיבות המענה הטלפוני והזמינות גם לפני וגם אחרי הברית. אני דואג להיות זמין, להסביך ולתמוך בהליך המצווה

© כל הזכויות שמורות לאתר Brit4Good אין להשתמש או להעתיק תכנים ללא רשות מבעלי האתר

סגירת תפריט
WhatsApp chat